تیر
۷
۱۳۹۸

دانلود پاورپوینت جنگ جمل

حضرت علی علیه السلام در نخستین روزهای حكومت خویش، مشغول پاكسازی محیط جامعه اسلامی از حكام خود كامه ای شد كه بیت المال مسلمانان را تیول خویش قرار داده، بخش مهمی از آن را به صورت گنج در آورده بودند و بخش دیگر را در راه مصالح شخصی خود مصرف می كردند و هر كدام در گوشه ای، حاكمی خود مختار و غارتگر شده بودند…ادامه این مطلب را در پاورپوینت جنگ جمل دنبال نمایید. این فایل شامل ۱۶ اسلاید و در قالب powerpoint ارائه شده است.

پاورپوینت جنگ جمل

 

 

 

مشخصات فایل جنگ جمل

عنوان: جنگ جمل
فرمت فایل : powerpoint (قابل ویرایش)
تعداد صفحات : ۱۶
حجم فایل :  ۵۴۷ کیلوبایت

بخشی از پاورپوینت جنگ جمل را در ادامه مشاهده خواهید نمود.

واقعه جنگ جمل

حضرت علی علیه السلام در نخستین روزهای حكومت خویش، مشغول پاكسازی محیط جامعه اسلامی از حكام خود كامه ای شد كه بیت المال مسلمانان را تیول خویش قرار داده، بخش مهمی از آن را به صورت گنج در آورده بودند و بخش دیگر را در راه مصالح شخصی خود مصرف می كردند و هر كدام در گوشه ای، حاكمی خود مختار و غارتگر شده بودند.همزمان با این پاكسازی ، عده ای از اصحاب توقع داشتند كه حضرت مسئولیت هایی از حكومت را به آنان بسپارد. از جمله طلحه و زبیر را می توان نام برد. آنان از این كه در حكومت علی علیه السلام به استانداری منطقه ای منصوب شوند ناامید شدند. از طرف دیگر، از جانب معاویه به هر دو نفر آنان نامه ای، به یك مضمون رسید كه آنان را ” امیرالمومنین” خوانده  و یادآور شده بود كه از مردم شام برای آن دو بیعت گرفته است و باید هر چه زودتر شهرهای كوفه و بصره را اشغال نمایند، پیش از آن كه فرزند ابوطالب بر آن دوشهرمسلط شود و شعار آنان در همه جا این باشد كه خواهان خون عثمان هستند و مردم را برگرفتن انتقام او دعوت كنند…

 

 

فهرست مطالب پاورپوینت جنگ جمل, در ادامه قابل مشاهده می باشد.

  • واقعه جنگ جمل
  • بازگشت عایشه از نیمه راه مدینه به مكه
  • پایگاه مخالفان امام علیه السلام
  • هزینه جنگ جمل
  • شهادت دروغ
  • پی كردن جمل

 

 

در صورت تمایل شما می توانید پاورپوینت جنگ جمل را به قیمت ۵۹۰۰ تومان از سایت فراپروژه دانلود نمایید. اگر در هر کدام از مراحل خرید یا دانلود با سوال یا ابهامی مواجه شدید می توانید از طریق آدرس contact-us@faraproje.ir و یا ارسال پیامک به شماره: ۰۹۳۸۲۳۳۳۰۷۰ با ما در تماس باشید. با اطمینان از وب سایت فراپروژه خرید کنید، زیرا پشتیبانی سایت همیشه همراه شماست.
فرستادن دیدگاه

تازه ترین مطالب

پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت