آذر
۱۰
۱۳۹۹

دانلود پاورپوینت استاندارد حسابداری بخش عمومی شماره۵ داراییهای ثابت مشهود

دارای های ثابت مشهود، داراییهایی هستند که در راستای انجام فعالیت های اصلی را گزارشگر، برای ارایه خدمات با کسب منافع اقتصادی استفاده می شوند و شامل اقلامی همین زمین، ساختمان و تجهیزات می شوند. هدف استاندارد حسابداری بخش عمومی… پیشنهاد می کنیم ادامه این مطلب مفید و ارزشمند را در پاورپوینت استاندارد حسابداری بخش عمومی شماره۵ داراییهای ثابت مشهود دنبال نمایید. این فایل شامل ۵۰ اسلاید و در قالب powerpoint ارائه شده است.

پاورپوینت استاندارد حسابداری بخش عمومی شماره5 داراییهای ثابت مشهود

مشخصات فایل استاندارد حسابداری بخش عمومی شماره۵ داراییهای ثابت مشهود

عنوان: استاندارد حسابداری بخش عمومی شماره۵ داراییهای ثابت مشهود
فرمت فایل : powerpoint (قابل ویرایش)
تعداد صفحات : ۵۰
حجم فایل :  ۴۱۳ کیلوبایت

بخشی از پاورپوینت استاندارد حسابداری بخش عمومی شماره۵ داراییهای ثابت مشهود را در ادامه مشاهده خواهید نمود.

اسلاید چهارم

دامنه کاربرد

در رابطه با استثنای اول در بالا، سایر استانداردها ممکن است شناخت یک دارایی ثابت مشهود را بر مبنای رویکردی متفاوت با این استاندارد الزامی نماید. برای مثال استاندارد حسابداری اجارهها، واحد گزارشگر را ملزم می کند که شناخت یک دارایی ثابت مشهود مورد اجاره را بر مبنای انتقال مخاطرات و مزایا ارزیابی کند. با این حال در چنین مواردی سایر جنبه های حسابداری این داراییها از جمله استهلاک، توسط این استاندارد مشخص شده است. در رابطه با استثنای دوم، این استاندارد طبق بند ۵ استاندارد، واحد گزارشگر را به شناسایی دارابیهای میراث ملی ملزم نمی نماید. چنانچه واحد گزارشگر به صورت داوطلبانه دارابیهای میراث ملی را شناسایی کند، باید الزامات افشای این استاندارد را بکار گیرد، اما ملزم به رعایت الزامات اندازه گیری این استاندارد نیست.

اسلاید ششم

داراییهای میراث ملی

برخی داراییها نظیر بناها و آثار تاریخی، اماکن باستانی، مناطق حفاظت شده و آثار هنری به دلیل اهمیت فرهنگی، محیطی با تاریخی آنها به عنوان دارایی میراث ملی شناخته می شوند. همان طور که قبلا بیان شد این استاندارد، شناسایی داراییهای میراث ملی را الزامی نمی نماید. البته در صورت شناسایی داراییهای میراث ملی، باید برخی الزامات افشای این استاندارد بکار گرفته شود، اما رعایت الزامات اندازه گیری این استاندارد نظير الزامات مرتبط با اجزای بهای تمام شده، شناخت، کاهش ارزش و اختیاری است.

مستثنی شدن داراییهای میراث ملی از الزامات اندازه گیری، ریشه در فراتر بودن ارزش آنها از ارزش های اقتصادی و مبالغ پولی، وجود محدودیت ها و ممنوعیت های فروش آنها، نداشتن قابلیت جایگزینی، دشواری برآورد عمر مفید و متفاوت بودن هدف از نگهداری آنها دارد.

اسلاید هشتم

ماهیت داراییهای ثابت مشهود

طبق بند ۸ استاندارد، دارایی ثابت مشهود، دارایی مشهودی است که:

به منظور استفاده در تولید با عرضه کالاها یا خدمات، اجاره به دیگران با برای مقاصد اداری توسط واحد گزارشگر نگهداری می شود و

انتظار می رود بیش از یک دوره مالی مورد استفاده قرار گیرد.

 با توجه به تعریف بالا، هر قلمی که در واحد گزارشگر (الف) به منظور استفاده (و نه فروش) نگهداری شود و (ب) دارای عمر مفید مورد انتظاری بیش از یک دوره مالی باشد، به عنوان دارایی ثابت مشهود در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال، پیشتر موجودیها هیچ یک از دوشرط بالا را ندارد. همچنین قطعات یدکی و ابزار تعمیراتی، علی رغم آن که به منظور استفاده نگهداری شود، به دلیل آن که انتظار نمی رود دارای عمر مفیدی بیش از یک دوره مالی باشد، در زمره دارایی ثابت مشهود قرار نمی گیرد.

در صورت تمایل شما می توانید پاورپوینت استاندارد حسابداری بخش عمومی شماره۵ داراییهای ثابت مشهود را به قیمت ۱۶۹۰۰ تومان از سایت فراپروژه دانلود نمایید. اگر در هر کدام از مراحل خرید یا دانلود با سوال یا ابهامی مواجه شدید می توانید از طریق آدرس contact-us@faraproje.ir و یا ارسال پیامک به شماره: ۰۹۳۸۲۳۳۳۰۷۰ با ما در تماس باشید. با اطمینان از وب سایت فراپروژه خرید کنید، زیرا پشتیبانی سایت همیشه همراه شماست.


      مطالب مرتبطفرستادن دیدگاه

تازه ترین مطالب

پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت