0
0

دانلود پاورپوینت بررسی ایمنی و امنیت در شهر

506 بازدید

خیابان به عنوان بخشی از عنصر طراحی شهر، نقشی کلیدی در ساخت آن دارد و به تعبير لویی کان، خیابان حتی نقشی فراتر از میدان ها و پلازاهای تشریفاتی داشته و از آن به عنوان «تاق واقعی شهر» یاد می شود (گلدبرگر، ۱۳۹۶). در… پیشنهاد می کنیم ادامه این مطلب مفید و ارزشمند را در پاورپوینت بررسی ایمنی و امنیت در شهر دنبال نمایید. این فایل شامل 27 اسلاید و در قالب powerpoint ارائه شده است.

پاورپوینت بررسی ایمنی و امنیت در شهر

مشخصات فایل بررسی ایمنی و امنیت در شهر

عنوان: بررسی ایمنی و امنیت در شهر
فرمت فایل : powerpoint (قابل ویرایش)
تعداد صفحات : 27
حجم فایل :  8,58  مگابایت

بخشی از پاورپوینت بررسی ایمنی و امنیت در شهر را در ادامه مشاهده خواهید نمود.

اسلاید سوم

مقدمه

خیابان به عنوان بخشی از عنصر طراحی شهر، نقشی کلیدی در ساخت آن دارد و به تعبير لویی کان، خیابان حتی نقشی فراتر از میدان ها و پلازاهای تشریفاتی داشته و از آن به عنوان «تاق واقعی شهر» یاد می شود (گلدبرگر، ۱۳۹۶). در این راستا، عدم توجه به ایمنی و امنیت و نیز مؤلفه های سلامت در خیابان شهری، شهر و شهروندان را از وجود فضاهای جمعی و اجتماعی سالم بی بهره گذاشته است. این در حالی است که اگر خیابان، فضایی ایمن، امن و مطلوب را فراهم سازد و فعالیت ها و تفریحات سالم به گونه ای سازمان یافته و مطابق با ارزش های جامعه میسر گردد، حضور فعال مردم و به تبع آن، سلامت جسمی و روحی شهروندان افزایش می یابد.

اسلاید چهارم

مقدمه

خیابان های سالم و امن، به خیابان هایی اطلاق می گردد که فعالیت فیزیکی را تسهیل نموده، ایمنی ترافیک را بهبود بخشیده و در معرض خطر قرار گرفتن آلودگی های مضر را کاهش دهد. در حقیقت، نقش خیابان، تنها شامل جابه جایی مردم نمی شود بلکه کارکردهای فرهنگی، زیست محیطی و اجتماعی برای آن قابل تصور می باشد. به عبارتی دیگر، خیابان سالم، مفهومی است که گزینه های حمل و نقل فعال را در سطح وسیعی فراهم نموده و امکان فعالیت فیزیکی را برای ساکنان فراهم می آورد و خطر ابتلا به بیماری های مزمن و جدی از قبیل دیابت و بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

اسلاید پنجم

بیان مسأله

بسیاری از خیابان های شهری معاصر با ویژگی های جسمی و روانی شهروندان خود سازگاری کافی ندارند. مشکلات محیطی- کالبدی از قبیل محدودیت سرانه فضاهای سبز و باز، کفسازی نامناسب، کیفیت نامناسب جداره، کیفیت پایین محیط شهری، آلودگی هوا و آلودگی صوتی ناشی از مدیریت نامناسب ترافیک شهری و … ، عوامل تهدید سلامت انسان شهری معاصر را تشکیل می دهند. علاوه بر این، سبک جدید زندگی و تغییرات اقتصادی نیز به این مشکلات دامن زده و منجر به بروز بیماریهای عصر مدرن از قبیل دیابت و چاقی مفرط گشته است؛ که سلامت شهروندان را به طور جدی تهدید می نماید.

اسلاید ششم

بیان مسأله

uدر صورت عدم رعایت استانداردهای لازم به منظور ارتقاء ایمنی و امنیت خیابان شهری، کاهش تعاملات اجتماعی چهره به چهره و ناپایداری اجتماعی دور از ذهن نخواهد بود که در این صورت، بر سلامت روحی- روانی شهروندان تأثیر بسزایی خواهد داشت. سلامتی و امنیت شهروندان، می تواند توسط محیط اجتماعی خیابان تحت تأثیر قرار بگیرد که شامل روابط اجتماعی بین ساکنان، بازدید کنندگان و میزان اعتماد متقابل و ارتباط میان کاربران خیابان است. با توجه به مسائل مطرح شده، شناسایی و ارزیابی تأثیر شاخص های ایمنی و امنیت بر سلامت خیابان های شهری، می تواند به ارائه راهبردهای عملیاتی ارتقاء ایمنی و امنیت در خیابان های شهری منجر شده و در این صورت، با افزایش حضور پذیری و فعالیت فیزیکی مردم در خیابان های شهری، سلامت جسمی و روحی شهروندان تضمین خواهد گردید.

در صورت تمایل شما می توانید پاورپوینت بررسی ایمنی و امنیت در شهر را به قیمت 16900 تومان از سایت فراپروژه دانلود نمایید. اگر در هر کدام از مراحل خرید یا دانلود با سوال یا ابهامی مواجه شدید می توانید از طریق آدرس contact-us@faraproje.ir و یا ارسال پیامک به شماره: 09382333070 با ما در تماس باشید. با اطمینان از وب سایت فراپروژه خرید کنید، زیرا پشتیبانی سایت همیشه همراه شماست.

آیا این مطلب را می پسندید؟
http://faraproje.ir/?p=8965
اشتراک گذاری:
فراپروژه
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد دانلود پاورپوینت بررسی ایمنی و امنیت در شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.