0
0

دانلود تحقیق حقوق انگشت نگاری

552 بازدید

علوم جنایی را میتوان از زوایای گوناگون (جرمشناسی ،حقوقی و…) مطالعه و طبقه بندی کرد. عدهای از حقوقدانان جرمشناس یا جرمشناسان حقوقدان علوم جنایی – یعنی علوم مربوط به جرم و به تبع آن مربوط به کیفر را به چهار شاخه تقسیم کرده اند…پیشنهاد می کنیم ادامه این مطلب مفید و ارزشمند را در تحقیق حقوق انگشت نگاری دنبال نمایید. این فایل شامل 32 صفحه و در قالب word ارائه شده است.

تحقیق حقوق انگشت نگاری

مشخصات فایل حقوق انگشت نگاری

عنوان: حقوق انگشت نگاری
فرمت فایل : word (قابل ویرایش)
تعداد صفحات : 32
حجم فایل : 55 کیلوبایت

بخشی از  تحقیق حقوق انگشت نگاری را در ادامه مشاهده خواهید نمود.

گفتار اول) بررسی تاریخی انگشت نگاری

بند اول) تاریخچه انگشتنگاری غیرعلمی [1]

تاریخ انگشت نگاری چندان روشن و کامل نیست، معالوصف از دوران قدیم نکات قابل توجهی یافت شده است. این نکات که با وجود تاریکی، باعث شگفت دانشمدان امروز گردیدهاند بیشتر متعلق به خاور دور می باشد و تا آنجایی که مدارک تاریخی نشان میدهد، فقط در چند مورد در اروپا و امریکای قدیم نسبت به آثار انگشت توجه نمودهاند. بشر از گذشته های خیلی دور به خطوط برجستهای که خداوند متعال در کف دست و پا و سرانگشتان او خلق کرده، توجه نموده و این توجه را به صور گوناگون نشان داده است.

حتی چنین به نظر می رسد که انسانها ابتدا در خلق آثار هنری از آنها الهام گرفته اند. مشاهده نقوش حجاری شده خطوط برجسته کف دست انسانهای ماقبل تاریخ بر دیوار غاری در کوه پیرنه اسپانیا یا کشف لوح سنگی مربوط به چند صد سال قبل در کنار دریاچه “کجم کوجیک” در منطقه “نواسکاتیا” واقع در کشور کانادا که اثر خطوط کف دست و نوک انگشتان روی آن حکاکی شده است و همچنین اشکال حجاری شده خطوط برجسته سرانگشتان بر دیوار سنگی قبری در جزیره “گاورانیس” در ایالت “بریتانی” فرانسه مؤیّد این نظر است . در مورد اخیر در سال ۱۸۳۹ در جزیره “گاورانیس” قبر کهنه ای کشف گردید که روی دیوارهای سنگی آن اشکال و لوحهای عجیبی به شکل مار و کمان و انگشت حک شده بود. امروزه معتقدند این شکلها، طرحهای شاخص نقشها و اشکال و برجستگی های سرانگشت بوده است .

افتخار استعمال آثار انگشت در اموری که جنبه اقتصادی داشت، متعلق به مشرق زمین است چنانکه روی بشقاب های گلی قدیمی بابل، آثار خطوط انگشت دیده میشود. همچنین بابلی ها در آن موقع، برای جلوگیری از جعل اسناد اثر انگشت خود را روی گل نرمی زده و آن را به عنوان امضاء برای رسید یا هر سند دیگر به کار میبردند. در چین حتی قبل از میلاد مسیح از آثار انگشتان به عنوان مهر و وسیله تشخیص هویّت استفاده میشد . در مجموع میتوان گفت اثر انگشت به عنوان امضاء اشخاص در خاور دور، خصوصاً در چین، تاریخی روشنتر دارد.

فیال مثل بر طبق قانون “تای هو” در چین باستان، شوهر میتوانست به یکی از دلایل هفتگانه (عدم تمکین، نازایی، هرزگی، حسد، جزام، پرحرفی و سرقت) همسر خود را طلاق دهد و در این قبیل مواقع، باید شخصاً طلاقنامه را نوشته و به همسر خود تسلیم مینمود و چنانچه این قبیل اشخاص بیسواد بودند، شخص دیگری طلاقنامه را مینوشت و آنها ذیل آن را انگشت می زدند.

همچنین برخی از بازرگانان چینی قالبی از خطوط برجسته سرانگشت خود را به صورت مهر سفالی تهیه کرده و نزد شخصی امین می گذاشتند تا اگر در غیاب شان سندی به آنها نسبت داده شود، شخص امین با مقایسه اثر انگشت روی سند و مهر مذکور بتواند به اصالت یا جعلی بودن آن پی ببرد. حدود ۱۲ قرن پیش در چین، هنگام پرداخت وام به اشخاص اثر انگشت وام گیرنده و گواهان در سند وام اخذ می شد. در سال ۱۸۳۹ نیز در این کشور، یک سند قدیمی در مورد فروش قطعه زمینی به دست آمده است که اثر انگشت شخصی به نام “مادر چوئن” روی آن منعکس است .

 

فهرست مطالب تحقیق حقوق انگشت نگاری, در ادامه قابل مشاهده می باشد.

 • مقدمه       1
 • گفتار اول) بررسی تاریخی انگشت نگاری            4
 • بند اول) تاریخچه انگشتنگاری غیرعلمی              4
 • بند دوم) تاریخچه انگشت نگاری علمی                 7
 • بند سوم ) تاریخچه انگشتنگاری در ایران              12
 • گفتار دوم) علم انگشت نگاری                13
 • بند اول) خطوط روی انگشتان چیست؟                 13
 • بند دوم)علل بوجود آمدن خطوط برجسته سر انگشتان14
 • بند سوم) علت اهمیت علم انگشت نگاری              15
 • بند چهارم) اصول علم انگشت نگاری    16
 • بند پنچم) تأثیر توارث در خطوط انگشتان             18
 • بند ششم)نکات مهم در مورد خطوط پوستی روی انگشتان   19
 • بند هفتم) طرحهای اصلی خطوط سرانگشتان        21
 • بند هشتم) چگونگی به دست آمدن اثر انگشت       22
 • گفتار سوم) اثر انگشت از دیدگاه اسلام   24
 • بند اول) اثر انگشت در آیات قرآن کریم                 25
 • بند دوم) اثر انگشت در اخبار و روایات صدر اسلام             29
 • نتیجه گیری             30
 • منابع و ماخذ

 

 

در صورت تمایل شما می توانید تحقیق حقوق انگشت نگاری را به قیمت 3900 تومان از سایت فراپروژه دانلود نمایید. اگر در هر کدام از مراحل خرید یا دانلود با سوال یا ابهامی مواجه شدید می توانید از طریق آدرس contact-us@faraproje.ir و یا ارسال پیامک به شماره: 09382333070 با ما در تماس باشید. با اطمینان از وب سایت فراپروژه خرید کنید، زیرا پشتیبانی سایت همیشه همراه شماست.

آیا این مطلب را می پسندید؟
http://faraproje.ir/?p=5145
اشتراک گذاری:
فراپروژه
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد دانلود تحقیق حقوق انگشت نگاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.