0
0

دانلود تحقیق ضمان معاوضی

583 بازدید

با تسليم مبيع به خريدار، ضمان معاوضى يا ريسك ناشى از تلف يا خسارت وارد بر آن از عهده فروشنده به عهده او انتقال مى‏يابد ولى قبل از تسليم، با وجود انتقال مالكيت، اين ضمان بر عهده فروشنده باقى است.در توجيه اين قاعده كه مشهور به «تلف مبيع قبل از قبض‏» مى‏باشد… پیشنهاد می کنیم ادامه این مطلب مفید و ارزشمند را در تحقیق ضمان معاوضی دنبال نمایید. این فایل شامل 34 صفحه و در قالب word ارائه شده است.

تحقیق ضمان معاوضی

 

 

مشخصات فایل ضمان معاوضی

عنوان: ضمان معاوضی
فرمت فایل : word (قابل ویرایش)
تعداد صفحات : 34
حجم فایل : 24 کیلوبایت

بخشی از  تحقیق ضمان معاوضی را در ادامه مشاهده خواهید نمود.

مقدمه

به طور مسلم در تمام سيستم‏هاى حقوقى، با تسليم مورد معامله به خريدار، ضمان معاوضى و ريسك ناشى از تلف آن از عهده فروشنده به عهده او انتقال مى‏يابد و از اين پس همانطور كه مال در تحت‏حاكميت و سلطه خريدار بوده و او هر گونه كه بخواهد مى‏تواند تصرف مادى يا حقوقى نموده و از منافع آن بهره‏مند شود. تلف يا هر گونه خسارت وارد بر مال نيز بر عهده او خواهد بود. زيرا پس از تسليم مبيع به خريدار، مفاد عقد بيع به نحو كامل به اجرا درآمده و حوادث بعدى به فروشنده مربوط نيست. و در نتيجه خريدار بايد ثمن را در صورتى كه نپرداخته است‏بپردازد.

با اين وجود، در مواردى كه خريدار به طور اختصاصى حق فسخ عقد بيع را دارا باشد، مانند آنكه درعقد بيع خيار شرط يا حيوان يا مجلس، تنها به نفع خريدار وجود داشته باشد (2) و يا آنكه طرفين در ضمن عقد، توافق نمايند كه در مواردى با وجود تسليم مبيع، مسؤوليت تلف همچنان بر عهده فروشنده باشد، در اين صورت با وجود تسليم مبيع، ضمان معاوضى بر خريدار تحميل نمى‏شود و تلف بر عهده فروشنده باقى است و با تلف مبيع، در صورتى كه خريدار ثمن را پرداخته باشد، قابل استرداد است.

 

فهرست مطالب تحقیق ضمان معاوضی, در ادامه قابل مشاهده می باشد.

  • چکیده
  • مقدمه
  • گفتار اول – انتقال ضمان معاوضى
  • گفتار دوم – ماهيت‏حقوقى ضمان معاوضى فروشنده
  • گفتار سوم – مبانى ضمان معاوضى فروشنده
  • گفتار چهارم – شرايط تحقق ضمان معاوضى
  • نتيجه

 

 

در صورت تمایل شما می توانید تحقیق ضمان معاوضی را به قیمت 3900 تومان از سایت فراپروژه دانلود نمایید. اگر در هر کدام از مراحل خرید یا دانلود با سوال یا ابهامی مواجه شدید می توانید از طریق آدرس contact-us@faraproje.ir و یا ارسال پیامک به شماره: 09382333070 با ما در تماس باشید. با اطمینان از وب سایت فراپروژه خرید کنید، زیرا پشتیبانی سایت همیشه همراه شماست.

آیا این مطلب را می پسندید؟
http://faraproje.ir/?p=4013
اشتراک گذاری:
فراپروژه
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد دانلود تحقیق ضمان معاوضی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.