0
0

دانلود تحقیق مقدمه و تاريخچه طبقه‌بندی مشاغل در جهان

186 بازدید

طبقه‌بندي مشاغل يكي از پديده‌هاي انقلاب صنعتي است و براي رفع مشكلات مربوط به حقوق و دستمزد و استفاده از آن تعميم و گسترش پيدا كرده‌است. گسترش صنايع و حرف مختلف اختراع و تكامل ماشنينهاي صنعتي، پيدايش تخصصهاي بيشمار باعث شد تا ضوابطي براي پرداخت حقوق و… پیشنهاد می کنیم ادامه این مطلب مفید و ارزشمند را در تحقیق مقدمه و تاريخچه طبقه‌بندی مشاغل در جهان دنبال نمایید. این فایل شامل 60 صفحه و در قالب word ارائه شده است.

تحقیق مقدمه و تاريخچه طبقه‌بندی مشاغل در جهان

 

مشخصات فایل مقدمه و تاريخچه طبقه‌بندی مشاغل در جهان

عنوان: مقدمه و تاريخچه طبقه‌بندی مشاغل در جهان
فرمت فایل : word (قابل ویرایش)
تعداد صفحات : 60
حجم فایل : 42 کیلوبایت

بخشی از  تحقیق مقدمه و تاريخچه طبقه‌بندی مشاغل در جهان را در ادامه مشاهده خواهید نمود.

 

تاريخچه طبقه‌بندي مشاغل در ايران

1- طبقه‌بندي مشاغل مشمول قانون استخدام كشوري در ايران

قانون استخدام كشوري سال 1301 شامل يك طبقه‌بندي ابتدائي از مشاغل بشرح زير بود:

ثباتي

منشيگري سوم

منشيگري دوم

منشيگري اول

مديريت شعبه

مديريت دائره

معاونت اداره

رياست اداره

مديريت كل

نخستين گام در جهت طبقه‌بندي مشاغل و سر و صورت‌دادن به سازمانهاي دولتي و ايجاد شكل منطقي براي اين دستگاه در سال 1333 با تأسيس سازمان طبقه‌بندي مشاغل برداشته شد و براي اولين‌بار مسائلي از قبيل شناخت تعداد و انواع مشاغل دولتي، شرح طبقات و تجزيه شغل در قاموس اداري ايران مطرح شد. بدنبال طرح شماره 110 نخست‌وزيري و ايجاد ادارات،«بهبود امور اداري» در وزارت‌خانه‌ها و مؤسسات دولتي سازمان طبقه‌بندي مشاغل با تغييراتي عمده در وظائف و اختيارات و مسئوليتها به «سازمان خدمات كشوري» و بعداً در سال 1340 در شوراي عالي ادغام شد و از خرداد ماه 1345 به سازمان امور اداري و استخدامي كشور تغيير نام يافت.

تا قبل از تاريخ 31/3/45 كه قانون استخدام كشوري به تصويب رسيد انواع مختلفي ازمقررات و قوانين و آئين‌نامه‌هاي رسمي وجود داشت كه براساس آنها چندين نوع مستخدم رسمي در وزارت‌خانه‌ها و مؤسسات دولتي به خدمت مشغول بودند. علاوه بر آن انواع كثيري از مقررات براي استخدام افراد بطور غيررسمي( اعم از حكمي،پيماني، و روزمزد) جاري بود كه صرفنظر از ايجاد تبعيض و ناهماهنگي استخدامي مسائل لاينحلي را در دستگاههاي استخدام‌كننده بوجود آورده بود. از جمله آن اشكالات يكي آن بود كه برخلاف اصل مسلمگ« پرداخت حقوق مساوي براي كار مساوي» به كساني كه در شرايط مساوي كارهاي مشابه يكديگر انجام مي‌دادند چون طبق مقررات مختلف به كار گمارده شده‌بودند حقوق مساوي پرداخت نمي‌گرديد.

 

 

 

 

در صورت تمایل شما می توانید تحقیق مقدمه و تاريخچه طبقه‌بندی مشاغل در جهان را به قیمت 5900 تومان از سایت فراپروژه دانلود نمایید. اگر در هر کدام از مراحل خرید یا دانلود با سوال یا ابهامی مواجه شدید می توانید از طریق آدرس contact-us@faraproje.ir و یا ارسال پیامک به شماره: 09382333070 با ما در تماس باشید. با اطمینان از وب سایت فراپروژه خرید کنید، زیرا پشتیبانی سایت همیشه همراه شماست.

آیا این مطلب را می پسندید؟
http://faraproje.ir/?p=3859
اشتراک گذاری:
فراپروژه
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد دانلود تحقیق مقدمه و تاريخچه طبقه‌بندی مشاغل در جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.