0
0

دانلود تحقیق معزل حقوق بشر

561 بازدید

حقوق بشر هنجارهايي اخلاقي و قانوني براي حمايت همه ي انسان ها در همه جاي دنيا در برابر سوء رفتارهاي سياسي، قانوني و اجتماعي هستند. حق آزادي دين ، حق متهم براي برخورداري از محاكمه ي عادلانه و حق مشاركت سياسي نمونه هايي از حقوق بشر هستند. اين…پیشنهاد می کنیم ادامه این مطلب مفید و ارزشمند را در تحقیق معزل حقوق بشر دنبال نمایید. این فایل شامل 40 صفحه و در قالب word ارائه شده است.

تحقیق معزل حقوق بشر

 

 

مشخصات فایل معزل حقوق بشر

عنوان: معزل حقوق بشر
فرمت فایل : word (قابل ویرایش)
تعداد صفحات : 40
حجم فایل : 71 کیلوبایت

بخشی از  تحقیق معزل حقوق بشر را در ادامه مشاهده خواهید نمود.

1- ايده ي كلي حقوق بشر

اعلاميه ي جهاني حقوق بشر (1948, UDHR  Universal Declaration of Human Rights)، بيش از دو دوجين حق بشري مشخص را شامل مي شود كه كشورها موظف اند آنها را رعايت و صيانت كنند. مي توانيم اين حقوق را به شش گروه اصلي يا بيشتر تقسيم كنيم: حقوق امنيت، كه مردم را در برابر جرائمي مانند قتل، كشتار، شكنجه، و تجاوز حمايت مي كنند؛ حقوق سياسي، كه از آزادي مشاركت سياسي از طرقي مانند بحث و تبادل نظر، شوار، اعتراض، رأي گيري و احراز سمت هاي دولتي صيانت مي كنند؛ حقوق دادرسي ي عادلانه، كه مردم را در برابر سوء رفتارهاي قانوني مانند حبس بدون محاكمه، محاكمه ي غير علني، و مجازات بيش از حد حمايت مي كنند؛ حقوق برابري، كه حق شهروندي برابر، مساوات در برابر قانون و عدم تبعيض را تضمين مي كنند؛ و حقوق رفاه يا (اقتصادي و اجتماعي) ، كه مستلزم فراهم نمودن امكان آموزش براي همه ي كودكان و حمايت مردم در برابر فقر شديد و گرسنگي اند. خانوادهي ديگري از حقوق را هم كه مي توان ذكر كرد حقوق گروه ها هستند. حقوق گروه ها در UDHR منظور نشده، اما در معاهدات بعدي درج شده است.

حقوق گروه ها به معناي صيانت از گروه هاي قومي در برابر نسل كشي و غصب سرزمين ها و منابع آنهاست. مي توان ايده ي كلي حقوق بشر را با ذكر برخي ويژگي هاي مشخصه ي اين حقوق تشريح كرد. به اين ترتيب اين پرسش كه چه حقوقي در توصيف عام اين مفهوم مي گنجد، و نه در زمره ي حقوقي خاص، پاسخ داده مي شود. ممكن است دو نفر ايده ي كلي مشتركي از حقوق بشر داشته باشند و در عين حال بر سر اينكه آيا يك حق مشخص از جمله ي حقوق بشر است يا نه، اختلاف نظر داشته باشند.

 

فهرست مطالب تحقیق معزل حقوق بشر, در ادامه قابل مشاهده می باشد.

 • مقدمه
 • 1- ايده ي كلي حقوق بشر
 • 2- اسناد، معاهدات و سازمان هاي حقوق بشر
 • 2-1 اعلامية جهاني حقوق بشر
 • 2-2 ميثاق اروپايي حقوق بشر
 • 2-3 معاهدات حقوق بشر سازمان ملل متحد
 • 2-4 ديگر موسسات حقوق بشري سازمان ملل
 • روند تشكيل شوراي حقوق بشر
 • موضع گيري كشورها در برابر شوراي حقوق بشر
 • موضع ايالات متحد آمريكا
 • ساختار و كار كردهاي شوراي حقوق بشر

 

 

در صورت تمایل شما می توانید تحقیق معزل حقوق بشر را به قیمت 4900 تومان از سایت فراپروژه دانلود نمایید. اگر در هر کدام از مراحل خرید یا دانلود با سوال یا ابهامی مواجه شدید می توانید از طریق آدرس contact-us@faraproje.ir و یا ارسال پیامک به شماره: 09382333070 با ما در تماس باشید. با اطمینان از وب سایت فراپروژه خرید کنید، زیرا پشتیبانی سایت همیشه همراه شماست.

آیا این مطلب را می پسندید؟
http://faraproje.ir/?p=3825
اشتراک گذاری:
فراپروژه
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد دانلود تحقیق معزل حقوق بشر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.