0
0

دانلود تحقیق نقش صنعت بيمه در افزايش سطح اشتغال كشور

618 بازدید

كاهش نرخ بيكاري نيروي انساني در كشورهاي مختلف و از جمله در كشورهاي ما از هدف عمده سياست هاي كلان اقتصادي دولت مي باشد. در اين راستا بررسي توان اشتغال زايي بخش هاي مختلف اقتصادي و نيز برنامه ريزي‌هاي لازم همراه با اقدامات عملي در اين زمينه مي تواند موجبات كاهش شدت… پیشنهاد می کنیم ادامه این مطلب مفید و ارزشمند را در تحقیق نقش صنعت بيمه در افزايش سطح اشتغال كشور دنبال نمایید. این فایل شامل 24 صفحه و در قالب word ارائه شده است.

تحقیق نقش صنعت بيمه در افزايش سطح اشتغال كشور

 

 

مشخصات فایل نقش صنعت بيمه در افزايش سطح اشتغال كشور

عنوان: نقش صنعت بيمه در افزايش سطح اشتغال كشور
فرمت فایل : word (قابل ویرایش)
تعداد صفحات : 24
حجم فایل : 49 کیلوبایت

بخشی از  تحقیق نقش صنعت بيمه در افزايش سطح اشتغال كشور را در ادامه مشاهده خواهید نمود.

مقدمه:

هم اكنون يكي از اساسي ترين مسائل و شايد مهمترين مسأله اقتصادي كشور بهره گيري از مجموعه راهكارهايي به منظور افزايش اشتغال نيروي كار مي باشد. اشتغال از جمله متغيرهاي كليدي است كه دست يابي به سطح مطلوب بهينه آن از محورهاي اساسي اهداف سياست هاي كلان اقتصادي هر جامعه اي مي باشد و افزايش سطح اشتغال نيز در گرو مجموعه تهميدات ساز و كارهاي زير بخش هاي اقتصادي است.

 در اين راستا، برخي از بخش هاي اقتصاد نقش بيشتري در افزايش سطح اشتغال ملي را ايفا مي كنند و به عبارتي نقش برخي بخش هاي اقتصادي در تعيين سطح اشتغال ملي محسوس تر ولي نقش برخي ديگر از بخش هاي اقتصادي در اين زمينه نامحسوس تر است. هدف ما در اين نكته اساسي است كه صنعت بيمه به عنوان يكي از زير بخش هاي بخش خدمات در گسترش اشتغال ملي، نقش قابل ملاحظه اي دارد هرچند بار وجود اهميت رو به افزايش فعاليت هاي اين بخش خدماتي، نقش مذكور چندان ملموس و آشكار نيست.

به نظر مي رسد يكي از اقدام هاي اساسي در استفاده از توان هر يك از بخش هاي اقتصادي به منظور حل مشكل بيكاري، برآورد ظرفيت و توان بالقوه هر يك از بخش‌هاي اقتصادي در افزايش اشتغال نيروي كار است. بنابراين پيش از هر برنامه‌ريزي براي افزايش سطح اشتغال ملي بايد به اين پرسش اساسي پاسخ داده شود، كه هر يك از بخش هاي اقتصادي با توجه به عملكرد شان و همين طور ظرفيت بالقوه خود تا چه اندازه مي توانند در رفع مشكل بيكاري موثر باشند؟ با مروري بر عملكرد صنعت بيمه كشور در سال 1381 مشاهده مي كنيم. كه در اين سال با صدور 11 ميليون و 177 هزار بيمه نامه و رشد 5/58 درصدي حق بيمه هاي موجب گرديد كه مجموع حق بيمه هاي دريافتي به مرز 9100 ميليارد  ريال نزديك شود…

 

 

 

فهرست مطالب تحقیق نقش صنعت بيمه در افزايش سطح اشتغال كشور, در ادامه قابل مشاهده می باشد.

  • چكيده       1
  • مقدمه       2
  • ساز و كار فعاليتهاي بيمه ايران              4
  • اهميت خدمات بيمه در اقتصاد ملي         6
  • تقويت ثبات اقتصادي و ايجاد بستر برنامه ريزي  9
  • الگوي اشتغال در صنعت بيمه                10
  • نتيجه گيري             19
  • منابع و مآخذ         21

 

 

 

در صورت تمایل شما می توانید تحقیق نقش صنعت بيمه در افزايش سطح اشتغال كشور را به قیمت 5900 تومان از سایت فراپروژه دانلود نمایید. اگر در هر کدام از مراحل خرید یا دانلود با سوال یا ابهامی مواجه شدید می توانید از طریق آدرس contact-us@faraproje.ir و یا ارسال پیامک به شماره: 09382333070 با ما در تماس باشید. با اطمینان از وب سایت فراپروژه خرید کنید، زیرا پشتیبانی سایت همیشه همراه شماست.

آیا این مطلب را می پسندید؟
http://faraproje.ir/?p=3510
اشتراک گذاری:
فراپروژه
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد دانلود تحقیق نقش صنعت بيمه در افزايش سطح اشتغال كشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.