0
0

دانلود طرح جابر مدار سری و موازی

848 بازدید

اجزاء مدار الکتریکی می‌توانند به روش‌های مختلفی به هم وصل شوند. ساده‌ترین آن‌ها اتصالات سری و موازی هستند. در اتصال سری قطعات پشت سر هم قرار داده می‌شوند به‌گونه‌ای که جریان عبوری از همه آن‌ها یکسان خواهد بود. در اتصال موازی ولتاژ اعمال شده به همه اجزای سازنده یکسان خواهد بود. مداری که همهٔ اجزای آن اتصال سری داشته باشند مدار سری و …ادامه این مطلب را در طرح جابر مدار سری و موازی دنبال نمائید, که توسط وب سایت فراپروژه تهیه و تنظیم گردیده است.

دانلود طرح جابر مدار سری و موازی

 

 

مشخصات فایل مدار سری و موازی

عنوان: مدار سری و موازی
فرمت فایل : word (قابل ویرایش)
حجم فایل :  3,90 مگابایت

بخشی از طرح جابر مدار سری و موازی را در ادامه مشاهده خواهید نمود.

 

مقدمه

الكتریسیته در همه جای زندگی ما دیده می شود، الكتریسیته خانه ها را روشن می كند ، غذای ما را می پزد ، نیروی لازم برای كامپیوتر ، تلویزیون و دیگر وسایل الكترونیكی را تامین می كند. الكتریسیته ی باتری ها ، چراغ قوه را در تاریكی روشن می كند و ماشین ما را به حركت در می آورد.

می توانید كاری كنید تا بفهمید الكتریسیته تا چه اندازه مهم است. به سمت مدرسه یا خانه خود بروید و وسایل و ماشین های مختلفی كه از الكتریسیته استفاده می كنند را بنویسید . از تعداد زیاد چیزهایی كه ما هر روزه استفاده می كنیم و به الكتریسیته وابسته است متعجب خواهید شد…

تعاریف

سیم : برای انتقال جریان الکتریکی از مکانی به دیگرمکان از سیم و بافه استفاده می‌شود. عامل انتقال جریان الکتریکی در سیم‌ها فلزّ رسانای جریان می‌باشد.

ولتاژ: ولتاژ یا اختلاف پتانسیل برقی یا فشار برق بین دو نقطه، نیروی الکتریکی است که جریان الکتریکی را بین آن دو نقطه برقرار می‌سازد. به عبارت دیگر ولتاژ برابر با مقدار کار لازم برای جابه‌جا کردن واحد بار الکتریکی از نقطه‌ای به نقطه دیگر است.

جریان الکتریکی : جریان الکتریکی به جاری شدن بار الکتریکی گفته می‌شود. در یک مدار الکتریکی این بار غالباً توسط الکترونهایی که در سیم حرکت می‌کنند حمل می‌شود.

مدار الکتریکی: مدارهای الکتریکی، از بهم پیوستن افزاره‌های الکتریکی یا الکترونیکی یا ترکیبی از آن دو پدید می‌آید.

مقاومت الکتریکی : به مقاومتی که الکترون ها در مسیر حرکت خود در جسمی رسانا با آن مواجه اند، مقاومت الکتریکی می گویند.

منبع تغذیه: دستگاهی است برای تأمین انرژی الکتریکی برای یک یا چند بار مصرفی.

 …

 

 

 

طرح جابر مدار سری و موازی شامل موارد زیر می باشد:

 • تیتر مربوط به طرح با طراحی زیبا و رنگی
 • مقدمه
 • اهداف
 • سوالات تحقیق که در متن به آن جواب داده می شود
 • (تحقیق زمینه ای) چندین صفحه توضیحات در باره موضوع و مسئله طرح
 • نمودار
 • نتیجه گیری
 • تشکر و قدردانی از معلم و مدیر
 • منابع
 • کادر تهیه کنندگان
 • تصاویر مربوط به موضوع طرح
 • با طرح های رنگی زیبا و جذاب

 

 

 

در صورت تمایل شما می توانید طرح جابر مدار سری و موازی را به قیمت 6900 تومان از سایت فراپروژه دانلود نمایید. اگر در هر کدام از مراحل خرید یا دانلود با سوال یا ابهامی مواجه شدید می توانید از طریق آدرس contact-us@faraproje.ir و یا ارسال پیامک به شماره: ۰۹۳۹۷۳۶۶۱۴۶ با ما در تماس باشید. با اطمینان از وب سایت فراپروژه خرید کنید، زیرا پشتیبانی سایت همیشه همراه شماست.

آیا این مطلب را می پسندید؟
http://faraproje.ir/?p=2795
اشتراک گذاری:
فراپروژه
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد دانلود طرح جابر مدار سری و موازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.