0
0

دانلود پاورپوینت نخستین قوانین گازها

667 بازدید

رفتار گازها کمی متفاوت با جامدها و مایع ها است و این گونه نیست که با زیاد شدن دما، الزاماً حجم گاز افزایش پیدا کند. در واقع رفتار گازها به سه کمیت حجم (V)، دما (T) و فشار (P) وابسته است. این که چه رابطه ای میان این کمیت ها برقرار است، تحت عنوان قانون عمومی گازها بیان می شود. این قانون می گوید… ادامه این مطلب را در پاورپوینت نخستین قوانین گازها دنبال نمایید. این فایل شامل 17 اسلاید و در قالب powerpoint ارائه شده است.

پاورپوینت نخستین قوانین گازها

 

 

مشخصات فایل نخستین قوانین گازها

عنوان: نخستین قوانین گازها
فرمت فایل : powerpoint (قابل ویرایش)
تعداد صفحات : 17
حجم فایل :  3,23 مگابایت

بخشی از پاورپوینت نخستین قوانین گازها را در ادامه مشاهده خواهید نمود.

قانون شارل

ژاک الکساندر سزار شارل (به فرانسوی: Jacques Alexandre César Charles) مخترع، دانشمند، ریاضی‌دان و شیمی‌دان فرانسوی است. شارل و کمک‌خلبانش برادران رابرت اولین بالون پرشده از هیدروژن را در ۲۷ اوت ۱۷۸۳ به پرواز درآوردند. سپس او و همکارش تا ارتفاع حدود ۵۵۰ متر با بالون سرنشین‌دارشان بالا رفتند؛ که ابتکارشان در استفاده از هیدروژن برای بالا بردن، باعث شد که این نوع بالون به نام شارلیر نامیده شود…

قانون گیلوساک

قانون گیلوساک یا قانون فشار، نخستین بار توسط ژوزف لویی گیلوساک در سال ۱۸۰۹ بدست آمد. این قانون می‌گوید که فشار وارد بر دیواره‌های ظرف دربردارندهٔ یک گاز آرمانی با دمای مطلق (در کلوین) آن گاز متناسب است.بنابر اين قانون، در حجمي ثابت، دما با فشار رابطه اي مستقيم دارد، به گونه اي كه اگر دما زياد شود، فشار هم زياد و اگر دما كم شود فشار نيز كم مي شود.علت افزايش فشار با افزايش دما و كاهش آن به شرح زير است:

وقتي دما افزايش مي يابد، سرعت و در نهايت  انرژي جنبشي ذرات گاز افزايش مي يابد و همانطور كه مي دانيد فشار يك گاز نتيجه ي برخورد ذرات گاز با ديواره ي ظرف است بنابر اين برخورد ذرات گاز با ديواره ي ظرف افزايش مي يابد و در نهايت فشار نيز افزايش مي يابد…

 

 

 

 

فهرست مطالب پاورپوینت نخستین قوانین گازها, در ادامه قابل مشاهده می باشد.

 

  • قانون گازها برای مقدار معین گاز
  • قانون شارل
  • قانون گیلوساک
  • قانون بویل
  • نمودارهای گازهای آرمانی (کامل) در حالت های خاص

 

در صورت تمایل شما می توانید پاورپوینت نخستین قوانین گازها را به قیمت 6900 تومان از سایت فراپروژه دانلود نمایید. اگر در هر کدام از مراحل خرید یا دانلود با سوال یا ابهامی مواجه شدید می توانید از طریق آدرس contact-us@faraproje.ir و یا ارسال پیامک به شماره: ۰۹۳۹۷۳۶۶۱۴۶ با ما در تماس باشید. با اطمینان از وب سایت فراپروژه خرید کنید، زیرا پشتیبانی سایت همیشه همراه شماست.

آیا این مطلب را می پسندید؟
http://faraproje.ir/?p=2729
اشتراک گذاری:
فراپروژه
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد دانلود پاورپوینت نخستین قوانین گازها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.