0
0

دانلود پاورپوینت تفاوت امامت و رسالت

684 بازدید

مقام رسالت: يعنى مقام ابلاغ وحى و تبليغ و نشر احكام خداوند و تربيت نفوس از طريق تعليم و آگاهى بخشيدن، بنابراين رسول كسى است كه موظف است در حوزه مأموريت خود به تلاش و كوشش برخيزد و از هر وسيله اى براى دعوت مردم به سوى خدا و ابلاغ فرمان او استفاده كند، و … ادامه این مطلب مفید و ارزشمند را در پاورپوینت تفاوت امامت و  رسالت دنبال نمایید. این فایل شامل 17 اسلاید و در قالب powerpoint می باشد.

پاورپوینت تفاوت امامت و رسالت

 

مشخصات فایل تفاوت امامت و  رسالت

عنوان: تفاوت امامت و  رسالت
فرمت فایل : powerpoint (قابل ویرایش)
تعداد صفحات : 17
حجم فایل :  4,44 مگابایت

بخشی از پاورپوینت تفاوت امامت و  رسالت را در ادامه مشاهده خواهید نمود.

مقام امامت

يعنى رهبرى و پيشوائى خلق، در واقع امام كسى است كه با تشكيل يك حكومت الهى و بدست آوردن قدرتهاى لازم، سعى مى كند احكام خدا را عملاً اجرا و پياده نمايد و اگر هم نتواند رسماً تشكيل حكومت دهد، تا آنجا كه در توان دارد در اجراى احكام مى كوشد.

به عبارت ديگر وظيفه امام اجراى دستورات الهى است در حالى كه وظيفه رسول ابلاغ اين دستورات مى باشد، و باز به تعبير ديگر، رسول «ارائه طريق» مى كند ولى امام «ايصال به مطلوب» مى نمايد.

ناگفته پيدا است كه بسيارى از پيامبران مانند پيامبر اسلام (صلى الله عليه وآله) هرسه مقام را داشتند هم دريافت وحى مى كردند، هم تبليغ فرمانهاى الهى، و هم در تشكيل حكومت و اجراى احكام تلاش مى كردند و هم از طريق باطنى به تربيت نفوس مى پرداختند.

تعریف فلسفی عرفانی

و تعریف دیگری برای امامت از ناحیه ی فلاسفه و عرفا شده، به این که امامت منصبی الهی همانند نبوت است و بین این دو هیچ فرقی به جز وحی نیست. امامت استمرار تمام وظایف نبوت به جز تحمل وحی الهی است. و نیز نوعی تصرف در باطن و نفوس افراد به کمال مطلوب انسان است. مطابق این تعریف ریاست در امور دین و دنیا که در تعریف سابق آمده شأنی از شؤونات و وظیفه ای از وظایف امامت به حساب می آید، وگرنه امامت نظیر نبوت در تمام درجات عالی است…

 

فهرست مطالب پاورپوینت تفاوت امامت و  رسالت, در ادامه قابل مشاهده می باشد.

  • مقام رسالت
  • مقام امامت
  • تعریف فلسفی عرفانی

 

در صورت تمایل شما می توانید پاورپوینت تفاوت امامت و  رسالت را به قیمت 4900 تومان از سایت فراپروژه دانلود نمایید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
http://faraproje.ir/?p=1891
اشتراک گذاری:
فراپروژه
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد دانلود پاورپوینت تفاوت امامت و رسالت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.